Technologia
W sieci telewizji kablowej Elwico wykorzystywany jest standard transmisji danych EuroDOCSIS (Euro Data Over Cable Service Interface Specification).

"DOCSIS opiera się na cyfrowej transmisji do i od klienta, który wyposażony jest w modem kablowy. W centralnym  punkcie dystrybucyjnym sieci kablowej, zwanym stacją czołową, znajduje się urządzenie CMTS (ang. Cable Modem Termination System). Urządzenie to stanowi serce systemu". // za Wikipedia.pl

Modem kablowy podłączony jest do sieci telewizji kablowej w taki sam sposób jak telewizor - przy wykorzystaniu gniazdka multimedialnego, posiadającego dodatkowe złącze DATA. Połączenie pomiędzy komputerem a modemem kablowym może być zrealizowane przy wykorzystaniu portu USB, karty sieciowej ze złączem RJ45 lub sieci bezprzewodowej w technologii 802.11a,b,g.

Stosowanie wyłącznie urządzeń posiadających certyfikat zgodności ze standardem EuroDOCSIS zapewnia najwyższą jakość parametrów transmisji oraz pozwala na wprowadzanie dodatkowych usług. Obsługa QoS (Quality of Service - jakość usług) na poziomie sprzętowym gwarantuje niezawodne działanie usług interaktywnych w tym telefonii cyfrowej.

Sposób komunikacji, jak i szybkość przesyłu danych zdecydowanie przewyższają parametry, jakie osiągalne są w modemowych połączeniach telefonicznych. Również koszt eksploatacji takiego rozwiązania jest wielokrotnie niższy w porównaniu z dostępem telefonicznym.